Çimentaş


RESİM YÜKLENİYOR
Yetkili
Çimen
Telefon
0 232 ... .. .. / Faks: 0 232 ... .. ..
Gsm
Adres
Egemenlik Mah.Kemalpaşa Cad. No:4/B 35070 Işıkkent Bornova / İZMİR
E-Posta
info@
Web Adresi
 6068 görüntüleme
Teklif Al

Firma Hakkında

Çimentaş şirketler topluluğu, ürünlerinde liderliği hedefleyen, her iş sürecinde sürekli kalite peşinde olmanın başarının anahtarı olduğuna inanan, pazarda dinamik ve sürekli yeni fırsatlar arayan, çalışanlarına, hissedarlarına ve faaliyette bulunduğu bölgelerdeki topluluklara katkı sağlamaya önem veren, sürdürülebilir büyümeye inanan ve bunu başarmak için çalışan, çeşitliliğin kendisini güçlü kılan bir unsur ve temel bir değer olduğuna inanan bir Gruptur.

Türkiye’nin ilk özel ve Ege Bölgesinin ilk Çimento Fabrikası olarak İzmir’de kurulan Çimentaş, 5 kıta ve 17 ülkede faaliyet göstermekte olan, 11 çimento fabrikası, 25 terminal, 107 hazır beton ve 3 atık bertaraf tesisi ile sektöründe Dünya’nın önemli grupların arasında yer alan Cementir Holding tarafından 2001 tarihinde satın alındı.

Çimentaş, İzmir, Edirne, Elazığ ve Kars’taki çimento fabrikaları, ülke genelinde 20beton santrali ve İstanbul ve Manisa’daki işletmeleriyle Avrupa’nın en büyük ve modern atık yönetimi tesisleri arasında sayılan operasyonlarıyla Cementir Holding’in en önemli iştiraki konumundadır. Çimentaş, yaklaşık 1000 çalışanıyla istihdama ve her yıl girdiği kurumlar vergisi sıralamasıyla da ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunur.

Çimentaş, iştiraki olduğu grup ile birlikte, sorumlu ve sürdürülebilir operasyon anlayışını sektörün en yüksek iş sağlığı ve güvenliği ile çevre politikaları çerçevesinde oluşturur ve tüm çalışanlarından buna uygun davranışlar sergilemesini ister. Çimentaş operasyonlarını ilgili yasa ve yönetmeliklerin yanında uluslararası kabul görmüş standartlarını benimseyerek gerçekleştirir ve faaliyet bölgelerinde sorumlu üretici olmanın yanında bölgeye olan katkılarıyla iyi bir komşu olarak anılmayı amaçlar.

Çimentaş üretim kapasitesi bakımından ülkenin en büyük çimento üreticileri arasında ilk sıralardadır ve bugün, ortaklıkları ve sahip olduğu şirketleriyle Çimentaş Topluluğu, İzmir’den dünyaya açılan çok güçlü bir organizasyondur.

Çimentaş, bugün üretim kapasitesi, kendi maden ocakları ve dünya standartlarında modern entegre tesisleri ile yurt içinde ve yurt dışında yüksek kaliteli üretim yapan ve pazarlayan bir kuruluştur.

Çimentaş, sürdürülebilirlik ve inovasyonu ana hedeflerinden kabul eder. Bir yandan çimento üretiminde enerji tasarrufuna dönük alternatif yakıt uygulamalarını gerçekleştirirken, diğer yandan da bağlı ortaklıkları vasıtasıyla atık yönetimi ve enerji geri kazanımı önemli adımlar atmaktadır.

 FİRMANIN ŞUBELERİ

Merkez

Firma
Çimentaş
 Adres
Egemenlik Mah.Kemalpaşa Cad. No:4/B 35070 Işıkkent
Bornova / İZMİR
 Telefon
0 232 ... .. .. /
 Web