SEKTÖREL HABERLER

Betonart Mimarlık Yaz Okulu Agü'de Başladı

Toplam okunma sayısı: 1514
18 Tem 2018
Türkiye Çimento Sanayicileri Derneği (TCMA) tarafından bu yıl Çimsa sponsoru ile bir araya gelerek Türkiye'yi mimarlıkla buluşturdu. BETONART Yaz Mimarlık Okulu 17, açılış konuşmaları ve ardından atölye çalışmalarında Abdullah Gül Üniversitesi ile başladı. Bu yılki BETONART Yaz Okulu'na katılmaya hak kazanan 25 öğrenci, Abdullah Gül Üniversitesi Kayseri Sümer Kampüsü'nde buluştu.
BETONART Mimarlık Yaz Okulu'nun açılış konuşmaları, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı İpek Akpınar, TÇMB Eğitim Müdürü ve Enerji Müdür Yardımcısı Sabit Uslu, BETONART Dergi Sorumlusu Editör, Banu Binat, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Burak Asilisker ve BETONART Mimarlık Yaz Okulu Küratörü Deniz Aslan tarafından yapılmıştır.
Açılışta konuşan, AGÜ Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı İpek Akpınar; "Yaz okulu boyunca, gençler takım arkadaşlarıyla sıfırdan eşyalarını ortaya çıkaracaklar. Anadolu'nun merkezinde Yaz Okulu'nu deneyimleyip, her zaman sürdürülebilir bir hikaye yaratacağız. Betona dostça bir malzeme olarak yer veren TÇMB'a teşekkür ediyorum. Çimsa'ya Yaz Okulu'nun sürdürülebilirliği için çok fazla çaba harcayan gençler. Güzel ve üretken, sinerjik bir eğitim dönemi geçireceğimize inanıyoruz ”dedi.
BETONART adına geliştirdikleri cemaat geliştirme projelerini desteklemek amacıyla Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TCMA) Direktörü Eğitim ve Enerji Direktör Yardımcısı Direktörü; "Ülke ekonomisine yaptığımız katkılara ek olarak, gençlerin eğitimi ve gelişimi için de çok çalışıyoruz. Bunun en büyük örneği, 2002 yılından beri sürdürmekte olduğumuz BETONART Mimarlık Yaz Okulu, genç mimarlara izin veriyoruz. Profesyonel dünyaya adım atmak ve çimento ile tanışmak için aynı zamanda, BETONART Mimarlık Yaz Okulu ile gençlere güçlü ve muazzam bir ekosistem kazandırmak ve deneyim kazanmak için çalışıyoruz. ”
Türkiye Çimento Sanayicileri Derneği (CBT) BETONART bu yıl 17-27 Temmuz 2018 tarihlerinde Kayseri'de 17. Yaz Mimarlık Okulu tarafından düzenlenen, Abdullah Gül Üniversitesi Çimsa'nın ana sunucusunun desteğiyle gerçekleştirildi.
Deniz Aslan ve Nursen Gümüşsoy'un küratörlüğünü yürütecek olan BETONART Mimarlık Yaz Okulu, moderatör Tomris Akın, Melike Altınışık, Gürkan Okta, Hakan Tüzün Şengün, Birge Yıldırım Okta, Özlem Kevseroğlu ve Ayşegül Kıdık bu sene "Beton, Morfogenetik Bir Yaklaşım" "temaya göre düzenlenmiştir.
Mimarlık, İç Mekan Tasarımı, Güzel Sanatlar Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümlerinde üçüncü yılı tamamlayan BETONART, 4. sınıftan öğrencileri bir araya getirerek, serginin açılışını, kapanış gününde öğrencilerin çalışmalarıyla tamamlayacak. Etkinlik ve daha sonra sertifika töreni.

Haber: Editör