Kavuklar Beton


RESİM YÜKLENİYOR
Yetkili
Kavuk
Telefon
0 232 435 63 63 / Faks: 0 232 435 02 14
Gsm
Adres
Ankara Caddesi No:85 Bayraklı / İZMİR
E-Posta
kavuklar@kavuklar.com.tr
Web Adresi
 3078 görüntüleme
Teklif Al

Firma Hakkında

42’nci yılında 3 kuşak bir arada!
42’nci yılını dolduran ve 2011’de ¨ 607 milyon ciroya ulaşan Kavuklar’ın; akaryakıt, otomotiv, beton, prefabrik, gayrimenkul geliştirme, sigortacılık, tarım ve hayvancılık, matbaa ve mürekkep olmak üzere birçok faaliyet alanı bulunuyor.

Kavuklar şirketi, halen şirketin Onursal Kurucu Başkanı olan Mehmet Kavuk tarafından 1960 yıllarında Malatya’da kuruldu. Kereste ticareti ve akaryakıt istasyonu işletmeciliğiyle iş dünyasına giren Kavuklar daha sonra otomotiv yedek parça ve lastik satışına başladı.

1970’lerdeki hızlı büyüme süreciyle faaliyet alanlarını genişleten Kavuklar, o yıllarda uluslararası otomotiv markalarının bayiliğini de üstlenmeye başladı. Otomotiv ve akaryakıt sektöründe 42’inci (42.) yılını dolduran ve bugün, yıllık 600 milyon liralık ciroya ulaşan Kavuklar’ın; akarkayıt, otomotiv, inşaat, beton, prefabrik, gayrimenkul geliştirme, tuning, matbaa mürekkep, sigortacılık, tarım ve hayvancılık olmak üzere birçok faaliyet alanı bulunuyor. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Abdullah Kavuk’un üstlendiği, çalışan sayısı 1500 olan şirkette, birinci, ikinci ve üçüncü kuşak birlikte görev yapıyor.

1970 yılında otomotiv yedek parça ve lastik satışıyla otomotiv sektörüne adım atan Kavuklar, 1994’te Malatya’da 2000 yılında da İzmir’de binek ve hafif ticari araç pazarında hizmet vermeye başladı. Malatya’da Chevrolet, Hyundai ve Opel markalarıyla İzmir’de ise Chevrolet, Citroen, Nissan ve Opel markalarıyla 9 noktada hizmet sunan Kavuklar, 2009’da Chevrolet,Saab ve Opel markalarının satış ve servis hizmetlerini yürüten Egem Otomotiv’i devraldı.“Bugün İzmir’de ve Malatya’da sektöre öncülük eden bir grup haline geldi.

1977 yılında İzmir’deki faaliyetlerine bir akaryakıt istasyonuyla başlayan Kavuklar, bugün İzmir perakende akaryakıt satışının yüzde 10’unu karşılıyor.
İzmir ve Malatya’da toplam 10 adet akaryakıt istasyonu bulunmaktadır.

Prefabrik ve hazır beton üretimi, 42 yıllık Kavuklar uzmanlığıyla Ege, Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde…
Türkiye’de ihtiyaç duyulan alanlardaki yatırımlarıyla ülkemize sunduğu katma değeri her geçen gün büyüten Kavuklar, yapı malzemeleri sektörüne ilk adımı 1997 yılında Malatya’da, bölgenin en büyük ihtiyacını karşılamak için hazır beton santralını kurarak attı.
2006’da İzmir Işıkkent’te yeni bir beton santralı yatırımını hayata geçiren ve 2011’de de İzmir’in Menemen ilçesindeki Koyundere Beton Santralı’nı devralan Kavuklar, bugün hazır beton üretiminde yıllık 900 bin metreküp üretim kapasitesine ulaştı.

2004 yılında inşaat sektörüne adım atmaya hazırlanan Kavuklar, İtalyan Italcementi Set Grubu’nun Manisa’daki Set Betoya Prefabrik Tesisi’ni satın aldı.
Aynı yıl İstanbul Kartal’daki, İstanbul Betoya Prefabrik’i faaliyete geçirdi. 2010’da ¨6 milyonluk yatırımla Malatya’da kurduğu Kavuklar Prefabrik’in de devreye girmesiyle bugün 3 şehre yayılan tesislerin toplam üretimi 150 bin tona ulaştı.
Bugün Kavuklar Grubu, prefabrik üretimiyle Türkiye’nin Ege, Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde hizmet sunuyor.

5 yılda İzmir’in en büyüğü olmak için akıllı ofisten rezidansa birçok yatırım aralıksız devam ediyor…
Malatya ve İzmir’deki faaliyetlerini yeni yatırımlarla genişleten Kavuklar,2006 yılında ise inşaat sektöründeki çalışmalarını bir üst boyuta taşıyarak yoluna “gayrimenkul geliştirme” firması olarak devam etme kararı aldı.
2010 yılına kadar Malatya ve İzmir’de 200 bin metrekarelik konut projesini sahiplerine teslim eden Kavuklar, %20 hisse sahibi olduğu Malatya Girişim Grubu ile Malatya’nın tek alışveriş merkezi olan Malatya Park AVM’nin yapımını gerçekleştirdi.

Kavuklar, yine aynı grupla birlikte yapımını üstlendiği Malatya’nın ilk beş yıldızlı oteli Hilton Doubletree’nin inşaatını hala sürdürüyor.
2015’de İzmir’in en büyük gayrimenkul geliştirme şirketi olmayı hedefleyen Kavuklar, İzmirli iş ortağıyla birlikte hayata geçirdiği Bayraklı Tower’da da birçok “ilk”e imza attı.

Ofis ve yaşam konseptini bir arada sunan İzmir’in en akıllı binası Bayraklı Tower’ın inşasına Temmuz 2011’de başlayan Kavuklar 2012’ye 3 yeni projeyle girdi.400 milyon dolar yatırım değeri taşıyan sosyal konut, ultra lüks rezidans ve AVM & Rezidans karma projeden oluşan 3 proje 2014 sonuna kadar tamamlanacak. FİRMANIN ŞUBELERİ

Merkez

Firma
Kavuklar Beton
 Adres
Ankara Caddesi No:85
Bayraklı / İZMİR
 Telefon
0 232 435 63 63 /
 Web