selay
selay
selay
selay
ÜRÜN HABERLERİ BASF, geniş yüzey aktif madde portföyünü İstanbul’da gerçekleştirilen CESIO Kongresi’nde sergiledi

BASF, 10. Dünya Yüzey Aktif Kongresi’nde pek çok uygulama ve endüstri için sağladığı yeni olanakları sergiledi.

BASF uzmanları, en son yüzey aktif araştırma ve geliştirme çalışmaları konusunda bilgi verdi.

BASF, 1-3 Haziran 2015 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 10. CESIO Dünya Yüzey Aktif Kongresi’ne katıldı. “Küreselleşen Dünyada Sürfaktanlar – Yeni Olanaklar Yaratmak” temasıyla gerçekleştirilen kongre, uzmanlar için bilgi alışverişinde bulunabilecekleri bir platform yaratmanın yanı sıra sürfaktan olarak bilinen yüzey aktif maddelerle ilgili global zorluklara ve çözümlere odaklanıyor.

BASF, kongrede; ev bakımı ve endüstriyel ve kurumsal temizlik, kişisel bakım, endüstriyel uygulamalar ve agrokimyasal formülasyonlara yönelik uzmanlığı ve geniş yüzey aktif portföyünü sergiledi. Ev bakımı uygulamaları alanında hızlı ve etkin bir şekilde temizleyen, bakım yapan, kullanımı güvenli ve kolay, aynı zamanda kaynaklardan tasarruf etmeyi de sağlayan deterjanlara ve temizleyicilere olan talep artıyor.

Avrupa Ev Bakımı ve Formülasyon Teknolojileri Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Kroker, “Kongre, bizim için tüm yüzey aktif değer zinciri ile birlikte farklı uygulamaları ve yeni küresel olanakları sergilememizi ve müşterilerimizle bilgi alışverişinde bulunmamızı sağlayan bir platform niteliğinde” dedi.

Temizlik uygulamaları için yüzey aktifler

BASF’nin bulaşık yıkama için geliştirdiği çözümler, performanstan ödün vermeden bulaşık makinesi tabletlerindeki fosfata çevre dostu bir alternatif sunuyor. Yüksek bir durulama performansı sergileyerek; plastik tabakların bile mükemmel bir şekilde kurumasını sağlayan yüzey aktifler, aynı zamanda Ecolabel sertifikasyonuna da uygunlar.

BASF, süt ürünleri ve içecek üretiminde muhtelif uygulamalarda kullanılmakta olan membranların temizlenmesine yönelik yeni bir çözümü de CESIO Kongresi’nde sergiledi. BASF’nin bu inovasyonu, temizleme performansı ve ayrıca uygulama açısından avantajlar sunan hızlı biyolojik parçalanan bazı noniyonik yüzey aktiflerin kullanılmasından oluşuyor.

Onaylanmış palm yağı bazlı yüzey aktifler

BASF, onaylanmış kaynaklardan gelen palm yağının ve palm çekirdeği yağının kullanımını aktif bir şekilde destekliyor. Şirket, Avrupa ev bakımı ve kişisel bakım endüstrisi için onaylanmış ve sürdürülebilir palm yağı ve palm çekirdeği yağından elde edilen kapsamlı bir yüzey aktif portföyüne sahip. BASF Avrupa Kişisel Bakım Başkanı Jan-Peter Sander şu açıklamada bulundu: “Müşterilerimize, onaylanmış ve sürdürülebilir hammaddelere yönelik artan güçlü talebi karşılayan katma değerli formülasyonlar geliştirmeleri konusunda yardımcı oluyoruz.”

Kişisel bakım ürünlerine yönelik yüzey aktifler

Ecolabel ile onaylanmış yüzey aktiflerden üretilen şampuanlar, duş jelleri, sıvı sabunlar ve banyo ürünleri, kaynakları koruyan bir enerji etkinliğiyle üretiliyor. Soğuk işlem, enerji maliyetlerini azaltıyor ve işlem süreleri neredeyse yarı yarıya azalıyor. Ayrıca, yüzde 50’nin üzerindeki aktif madde içeriği, şampuan veya duş jeli uygulamalarına mükemmel bir temizleme kapasitesi ve son derece iyi köpürme özellikleri sağlıyor.

Bitki koruma için yüzey aktifller

BASF’nin agrokimyasal formülasyonlar için geliştirdiği noniyonik yüzey aktif, işlem yapılan yapraklar üzerinde sprey solüsyonlarının muhafaza ve yayılma özelliklerini arttırarak bitki koruma ürünlerinin etkinliğini yükseltiyor. Bu sayede bitki koruma ürününün performansı artıyor ve mahsul veriminde iyileşme sağlanıyor.

Yorum Yaz