selay
selay
selay
selay
ÜRÜN HABERLERİ Astana Uluslararası Tren İstasyonu’nun temel altı su izolasyonu HYFIX ile güvende

Brezilya, Kanada, Rusyanın aralarında bulunduğu 161 ülkeyi geride bırakarak EXPO 2017nin ev sahibi olmaya hak kazanan Kazakistan’da yeni otellerin yanı sıra iş ve eğlence merkezleri, yeni havalimanı, yeni bir fuar alanı ve yeni bir tren garı yapımına da başlandı.

Antik ipek yolları üstünde kritik bir kavşak oluşturan, Avrupa-Asya kara yollarının orta mesafesinde duran ve Kazakistan’ın başkenti için bir köprü vazifesi görecek olan yeni Astana Uluslararası Tren İstasyonu’nun inşaatını üstelenen Sembol İnşaat; projenin temel altı su yalıtımda çözüm ortağı olarak İnterfiks’in HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemlerini tercih etti.
Toplam 106 bin metrekare faydalı alan üzerinde, 75 bin metrekare bina oturumu olacak şekilde inşa edilecek olan projenin temel altı su yalıtımı için tercih edilen HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri; yalnızca yüzeyi değil betonun tamamını yalıtarak, beton ömrü boyunca su izolasyonunu garanti ediyor.
Sembol inşaat; bu projeden önce, yine Kazakistan’ın başkenti Astana’da dünyanın en büyük çadırı olma niteliğiyle 2010 yılında açılışı yapılan KHAN SHATYR – Han Çadır’ının su izolasyonunda da çözüm ortağı olarak İnterfiks Yapı Kimyasalları ile çalışmıştı.
Yaz- kış sıcaklık farkının 70-80 dereceleri bulduğu, dünyanın en soğuk 2.başkenti olan Astana’da; zorlu hava şartlarında uygulanabilme özelliğiyle zamandan maksimum tasarruf sağlayan HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri, eksiz olma özelliği, yırtılmazlığı ve su geçirimsizlik değerleri ile korozyona karşı da en etkin ve en garantili çözümü sunuyor.

Yorum Yaz